Європа також давно стала примірною і обрала традиційним еко-формат. Це означає, що європейці цінують і обирають все натуральне. Натуральну каву, натуральне пиво, натуральні матеріали з дерева та глини, без домішків та хімії, тим самим так би мовити надаючи перевагу формату «без ГМО». В Україні така трендовість, себто сезонна мода на подібне явище, тільки-но з’являється. Звісно, в авангарді таких суспільно-ринкових процесів своє звичне місце займають міста-мільйонники, на кшталт столиці, Львова, Харкова, Дніпропетровська. Втім приємно усвідомлювати, що і Кременчук не відстає. На вулицях нашого міста вже можна знайти не тільки амстердамського типу каво-руми, але ж і еко-кав’ярні, де подають ледь обсмажену каву, а інтер’єр витримано у натуральних тонах матеріалів дерева, соломи та льону. Модним став і керамічний посуд з натуральної глини без будь-яких хімічних чи інших домішок, його використовують у побуті деяких ресторанчиків чи бістро міста.
Автозаводський районний суд не вбачив підстав для припинення розбудови чергового, тепер вже Біланівсткого гірничо-збагачувального комбінату, поблизу нашого міста. Нагадаємо, що біля Кременчука вже розташувалися Полтавський та Єристівський ГЗК. Через їхню діяльність жителі місцевих, прилеглих до виробничих територій сіл, мають цілодобовий дискомфорт через звук бурильних установок, зіпсовану воду для пиття та підвищений рівень захворюваності на рак. Така сама доля з часом чекає і на наше місто, за умови що розбудова ще одного кар’єру не припиниться. Тим не менше вчора на засіданні суд відмовив мешканцям міста у скасуванні схеми забудови «Біланівського ГЗК». Громадський активіст Юрій Жоган, котрий вже не перший рік веде боротьбу із цим будівництвом, після винесення рішення суду, зробив офіційну заяву щодо того, що найближчим часом в знак загального протесту оголосить голодування прямісінько під будівлею міської ради Кременчука.
Полтавський та Єристівський ГОКи поблизу Кременчука вже зробили «мертвими» прилеглі до них землі. Яка ж доля чекає на саме місто? Перш ніж зустрітися з активістом Юрієм Жоганом, я перегорнула купу вже написаних матеріалів про Полтавський, Єристівський та Біланівський ГОКи, що розташовані близ сіл, у 15-20 кілометрах від Кременчука. Громадський активіст, що протистоїть діям олігарха і власника цих промзон Костянтина Жеваго, підтримуючи сільську громаду та її активістів, виступає проти функціонування та розбудови ГОКів близ нашого міста. Ця запекла боротьба триває вже не один рік. На питання, як наважився простий чоловік, гірничий інженер за освітою, виступити у тривалому протистоянні проти провладних кіл та їхніх, здебільшого не чистих на руку, представників, Юрій зізнається, що це пов’язано з відсутністю у нього особистого бізнесу та інтересу мати будь-який зиск від цієї справи. «Всі, у кого є «свій бізнес», бояться йти проти місцевої влади, адже повністю залежать від неї та її рішень» - коментує ситуацію активіст. В Україні, додає чоловік, існує три основні проблеми: зрадництво, продажність та байдужість. Саме вони, на думку громадського діяча, руйнують нашу державу із середини.
Как сообщил начальник городского управления по вопросам чрезвычайных ситуаций и гражданской защиты населения Валентин Шафорост со ссылкой на областных синоптиков, ночью следует ожидать мороз до -2 ОС. Днем теплее - +5 ... +7 ОС.
В конце текущей недели на территории Украины ожидается постепенное снижение температуры. Об этом сообщил во время брифинга заместитель директора Украинского гидрометеорологического центра Анатолий Прокопенко.
Похолодание в Украине начнется не ранее 14 ноября, прогнозируют в Укргидрометцентре. "То тепло, которое наблюдалось в октябре, надеемся, оно сохранится до середины ноября, по нашим прогнозам ", - сообщил заместитель директора Укргидрометцентра Анатолий Прокопенко сегодня на брифинге.
Со 2 ноября в большинстве охотничьих хозяйств области открывается охота на пушного зверя, что продлится до 26 января 2014. Охотиться на зайца-русака, лисицу, енотовидную собаку, волка. Об этом сообщает пресс-служба Полтавского областного управления лесного и охотничьего хозяйства.
Накануне праздника, 7 марта с 12:00 до 13:00, на Центральном рынке возле мест продажи цветов будет проходить акция «МЫ НЕ покупаем первоцветы!». Цель мероприятия напомнить людям о том, что первоцветы занесены в Красную книгу Украины.
Использованные энергосберегающие лампы, содержащие ртуть, «КАТП - 1628» принимает для дальнейшей утилизации как от предприятий города, так и от населения. В конце прошлого года коммунальщики получили лицензию на операции в плане работы с опасным отходами.
Излюбленное место отдыха жителей микрорайона «Молодежный» - парк «Воинов-интернационалистов» - ждет масштабная реконструкция, которая начнется в этом году. Как сообщил заведующий отделом экологической безопасности управления контроля за благоустройством и экологической безопасностью Геннадий Демехин, уже почти завершен проект реконструкции этого зеленого уголка под региональный ландшафтный заказник
Отдел экобезопасности горисполкома обнародовал проект распределения средств городского фонда окружающей среды на 2013 год. На приобретение саженцев для озеленения Кременчуга планируется потратить 1,5 млн грн – такая цифра в проекте распределения средств городского фонда окружающей среды на 2013 год. Это в полтора раза больше, чем в текущем году.
Выездная комиссия, которая ночью проверяла работу Кременчугской кондитерской фабрики, не обнаружила превышение уровня шума, сообщил начальник городского управления благоустройства и экологии Сергей Гарифов. По его словам, во время проверки работали три линии этого предприятия. И кременчугские санврачи, которые измеряли уровень шума, превышений не зафиксировали. Сейчас на кондитерской фабрике начали модернизацию предприятия, которую планируют завершить до мая. На крыше собираются установить специальные защитные экраны.