Впервые в Кременчуге прошло модное и яркое мероприятие «Kremen Fashion Day», организатором которого был Гринченко Виктор, директор модельного агентства «Victory&Beauty»! Участие в «Kremen Fashion Day» - это шанс дизайнерам, парикмахерам, визажистам, продемонстрировать свой творческий потенциал специалистам и поклонникам моды, привлечь внимание средств массовой информации! Образы, в которых модели выходили на подиум, — это результат работы не только дизайнеров, которые представят новые коллекции, но и команды стилистов и визажистов, которые дополнили одежду подходящими прическами и макияжем. В процессе мероприятия также была возможность увидеть актёрские способности учениц школы маленькой леди МА «Victory&Beauty», завораживающие восточные танцы от руководителя студии танца «Малика», Анжелики Бородай. После мероприятия прошла пресс конференция, где организатор Виктор Гринченко поблагодарил всех партнёров за участие и поддержку! В свою очередь партнёры и дизайнеры сказали приятные слова о мероприятии и пожелали развития и процветания в будущем «KREMEN FASHION DAY»
28 листопада поточного року минула 45-річниця з дня трагічної смерті української патріотки і героїчної жінки від руки жорстокого вбивці у Василькові на Київщині.
Хто і за що вбив Аллу Горську? Відповідь на це запитання можна відшукати у вірші Рилєєва «Сповідь Наливайка» у перекладі Старицької-Черняхівської
Замість «різнокаліберного» літературного зорепаду, що вже маємо на книжкових полицях, українська література потребує нового героя, де не тільки «рветься коріння й скорбить співчуття», але й такого, який наділений благородністю, розумом, енергією та волею. Аби не йти по життю навмання, така література вкрай потрібна. І вона є, про що свідчить немала кількість книг, автори яких стають лауреатами тих чи тих літературних премій. І не тільки.
Щойно з-під пера Любові Васильєвої вийшла книга-роман «Крізь призму сльози». Хочеться відзначити надзвичайний інтонаційний лад книги, яка читається з неабияким зворушенням та подивуванням, надто вже, коли йдеться про тернисту дорогу тих, хто йшов по ній як на Голгофу. Тут вистачає всього: і безмір емоцій, мудрості та доброти, синівської любові до Неньки-України.
Упродовж багатьох століть на почесній варті світової літератури завжди стояло Слово, в серцевині якого ховалося сяєво людських почувань, а їх справжня глибина утворювалася не за крайвежами світу, а в криницях людських душ. Здавалося б, і не варто шукати відповіді на питання, чи може миготіння років і століть незримо змінювати світ. Однак, викресаний автором сюжет, що тримається на основних почуттєвих елементах, стає свіжим струменем його поезії про непідробне відчуття болю за становлення і відродження України. Про те, що українська література живиться національною духовною плоттю, найсокровеннішими джерелами народу, можемо простежити на прикладі твору нашого земляка Сергія Аркадійовича Коломійця під поетичною назвою «Білозірка».
22 жовтня студентська молодь Кременчука знову зібралася на базі Європейського клубу міста, щоб вкотре поспілкуватись із комсомольським поетом Павлом Жидковим на поетичні та літературні теми.
Дана зустріч стала останньою в цьому сезоні, оскільки проект був реалізований у рамках програми Alterned і розрахований строком на два місяці.
Вересень і жовтень приніс кременчужанам можливість поспілкуватись в рамках проекту на теми літератури та професійної журналістики.
В рамках Літруху пройшло п'ять зустрічей у Кременчуці, три з яких були націлені на поширення знань слухачів щодо особливостей сучасної поезії, правил її творення та помилок початківців. Читав лекції поет з Комсомольська Павло Жидков.
Також, в рамках Літруху Кременчук відвідав з презентацією книги львівський письменник Сергій Бут та прочитав свою міні-лекцію про мультимедійність сучасної журналістики редактор стрічки новин сайту ТСН Олексій Ладика.
На заключній зустрічі Літруху Павло Жидков читав переважно студентській аудиторії вірші сучасних авторів. Гостем заходу також став головний режисер МПК та кременчуцького театру "Троїцький" Сергій Ситник. Він здебільшого говорив про образи в літературі і переказував власний досвід читання поетичних творів зі сцени.
Першим гостем журналістської неформатної школи для молоді в рамках третього заняття Літруху, що пройшло 24 вересня, став Олексій Ладика, журналіст без диплому та з неабияким професійним досвідом, історії якого вразили присутню на заході молодь.
Студенти факультету "Видавнича справа та редагування" Кременчуцького національного політехнічного університету імені М. Остроградського, котрими здебільшого була представлена аудиторія неформатної освітницької діалогової лекції, уважно слухали доповідь журналіста, після - ставили питання.
21 вересня в міському Євроклубі “Простір ідей” пройшло чергове заняття Літшколи в рамках Літературного Ruhu Dlya Diy.
У ній прийняло участь більше трьох десятків учасників, зацікавлених у навчанні віршуванню та "віднайденню поетичної музи". Серед присутніх — відвідувачі минулої, першої, зустрічі та прихильники лекторського таланту поета павла Жидкова — резидента та ведучого Літшколи. Втім, коло учасників Літруху розширюється. Цього разу до нього додалися студенти Кременчуцького політехнічного університету імені Михайла Остроградського, які навчаються на 1,2 й 3ому курсах факультету «Видавнича справа і редагування». Це - майбутні журналісти, дехто з них вже активно пише прозу та поезію, про що й поговорили в теплій дружній атмосфері.
Кременчук все ще вчиться дивитися документальне кіно. Вчиться дивитися, обговорювати і робити висновки. І ось іще одна нагода – до Кременчука приїжджає чеський документаліст Їржі Стейскал з презентацією свого фільму «Яма» про протистояння простих киян та київських забудовників.
В Україні прем’єра стрічки відбулася в березні на цьогорічному Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA. На фестивалі стрічка здобула «Приз глядацьких симпатій».
Вчора, 12 вересня, в рамках поетичної школи Літературного Ruhu Dlya Diy (RDD) пройшло дві лекції, на яких були присутніми небайдужі до поезії кременчужани.
Виявилося, дехто з присутніх сам пише вірші, дехто просто є прихильником творчості відомих сучасних поетів та письменників, а також класиків світової і вітчизняної літератури. Обговорення матеріалу, котрий виклали почергово комсомольський поет та учасник творчого об'єднання "Творчий Кременчук" Павло Жидков і кременчужанин, поет й резидент Літруху Михайло Элізаров, тривало активно і емоційно. Під час першої частини лекційного вечора за участі Павла Жидкова та його учасників відбулося обговорення предмету основ творення поезії та найбільш поширених помилок початківців. Друга частина школи реалізувалась через презентацію в слайдах, підготовану Михайлом Єлізаровим. Тема презентації - "Українська мова як інструмент. Інструктаж до різних кнопок". Присутні вільно і жваво висловлювали власні думки та обмінювались досвідом і особистими контактами. Тож, чергове засідання наступної поетичної школи в рамках Літруху, що продовжується, не за горами! Варто зазначити, що проект реалізовується в рамках програми Alterned за підтримки Європейського фонду за демократію на базі кременчуцького просвітницького центру Євроклуб "Простір ідей".
Жадан про Літературний Ruh Dlya Diy: "Добре, що в Кременчуці є люди, які намагаються ламати всі стереотипи про своє місто, прагнуть щось для цього міста зробити!"
Мені неабияк пощастило. Із письменником Сергієм Жаданом я особисто знайома майже два роки. Одного разу прочитавши його «Депеш Мод» та «Ворошиловград», я стала глибокою прихильницею масштабу обдарованості поета та письменника. Наразі Жадан для мене, лишаючись безумовним надпотужним суспільним та літературним явищем в українському сьогоденні, поступово перетворився на символ прописних істин про те, чим є людина, чим вона має бути, і, звісно ж, чим бути вона не повинна. Його геній, здатний звеличити навіть прості побутові речі, водночас без зайвого пафосу наполягає на простоті і життєвій необхідності таких неодмінностей, як любов, людяність та дружба. Вкотре спілкуючись із Сергієм, письменником, поетом, виданим у багатьох європейських країнах, фронт-меном харківського ска-гурту «Собаки у космосі» та супільним діячем, чия позиція щодо навколишнього світу завжди зважена і прозора, а ще заснована на потужному інтелектуальному аналізі, і тому причинно-наслідкова, я вкотре наголосила для себе на тому, про що знала завжди.
Вчора кременчужан окультурювали в галереї QБ - Жаданом та "Собаками у космосі"!
Спершу хлопці дали благодійний концерт у виховній колонії Кременчука. Відбулося це вчора вдень. Після диспуту та виступу на місцевому Громадському ТБ Сергій та музиканти енергетикою власної обдарованності розірвали на шмаття інтелектуалів Кременчука, котрі прийшли на довгоочікуваний вечірній концерт в галерею QБ. Тут розігріта публіка затишно переживала яскраві спалахи емоцій прихильності до творчості гурту та особисто поета Жадана, адже саме він є автором більшості пісенних текстів гурту. Комікси американського художника поп-арту Роя Фокса Ліхтенштейна кольорово урізноманітили творчий простір вечора.
Дні єврейської культури нещодавно добігли кінця, втім організатори не спиняються на досягнутому і залучають до спілкування та обміну довідом тепер прихильників та носіїв вже культури ісламської. Багатоликий культурний наш Кременчук!
У Кременчуці, у старому кінотеатрі "Дніпро", вчора пройшла виставка мейл-арту, в якій прийняли участь художники зі США, Бразилії, Європи та Японії.
Не обійшлося, звісно, і без українських художників, котрих в даному напрямку образотворчого мистецтва представив організатор цієї виставки, художник-кременчужанин Вадим Каторгін. Він став автором кількох виразних колажних робіт, створених в оновному із паперових, поліетиленових чи пластикових залишків речей побутового вжитку, на кшталт квитків, чеків, марок, банкнот чи упаковок з-під продуктів, привезених автором під час подорожування різними країнами світу. Більшість із них виконані з додаванням фарби та за участі фотографій різного змісту. Тут, свого часу впавши у око митця, опинилися і Індія, і революційний київський Майдан. виявилися роботи закордонних авторів. Втім японці, по-східному традиційно, виглядали найбільш лаконічними серед інших учасників показу. Зображені поодинокі фігури на тлі довколишнього колажного різнобарв'я мейл-арту кременчуцьким поціновувачам витончених концепцій сучасного живопису смакували доволі вишукано.
На виставці у художника Рубанова можна недорого придбати репродукції його робіт, особисто поспілкуватись із митцем та послухати гарну музику! Нагадаємо, на цьогорічному художньому бієнале в Пекіні Україну представлятимуть два художники, один з яких працює в графічному жанрі. інший - живописець. Останній, на гордість нашого міста, виявився кременчужаном! Олексій Рубанов пише напрочуд соковито, використовуючи як пастельні тони, так і яскраві насичені фарби. Працює художник в різних живописних техніках та стилях. Тому на його виставку-продаж, організовану з метою зібрання коштів на поїздку художника в Китай із супроводом власних полотен, що представлятимуть країну там (портретна серія робіт "Look at my eyes"), варто прийти в першу чергу як у мистецьку галерею, з просвітницькою метою. На виставці можна і варто придбати футболки з принтом робіт, котрі вже поїхали до Пекіну. Очі Моррісона, Кобейна, Ленона, Цоя, Меркьюрі, та Марлі, вибагливого пензля митця, вимогливо і дружньо споглядатимуть з тих футболок на світ, викликаючи захоплення і змушуючи замислюватись над більшевартістю мистецтва у ньому. Тут же арт-менеджер художника сфотографує вас на тлі будь-якої з обраних вами картин з репродукцією в руках, поповнивши новим фото галерею відвідин виставочного салону у групі "Мистецтво за мир" на Фейсбуці, де ви одразу ж зможете себе знайти.