Регистрация
логин :
пароль :
    
Напомнить пароль?    


17:24:45: kztu : smile-17
5 мая 2020: Заноза : блин..сама себе написала! Персонка, это лично тебе..так сказать ПЕРСОНАЛЬНО!))
5 мая 2020: Заноза : Заноза,не дадим вымереть динозавру!
4 мая 2020: Голодный : Персончик, приветик! :-)
3 мая 2020: Заноза : PERSONA_GRATA,есть...раз в неделю
29 апреля 2020: PERSONA_GRATA : Тут есть кто живой ?
29 апреля 2020: PERSONA_GRATA : horovod
29 апреля 2020: PERSONA_GRATA : Всем приветик !
14 апреля 2020: vayn : Заноза,хгвчит да
13 апреля 2020: Заноза : vayn,не переживай. у нас у всех такая несудьба. Пентагон умирает)
11 апреля 2020: vayn : Видно не судьба -не Даёт закачать
11 апреля 2020: vayn : Заноза,напомни
8 апреля 2020: Заноза : vayn, привет, дорогой!А фотки в твои так и закачались
8 апреля 2020: vayn : привет землякам!
26 марта 2020: Заноза : фух. Устала..читать снизу вверх чат..а то картинка не вставится)
26 марта 2020: Заноза : жмешь Ввод один раз, потом второй раз ( будет уточняться по какой стороне поста тебе ее изобразить) и отправляешь)
26 марта 2020: Заноза : ищешь в сообщении иконку КАРТИНКА, жмешь, открывается окошко, туда заталкиваешь свой адрес
26 марта 2020: Заноза : открываешь картинку. Жмыкаешь " сохранить адрес картинки, бегом возвращаешься на пентагон, пока адрес не остыл
26 марта 2020: Заноза : Голодный,ща пару картофельных удобрений удалю на форуме и расскажу как вставлять
26 марта 2020: Заноза : Eugen.M,ты живой? Женился, детей наделал?)
26 марта 2020: Заноза : Голодный,вставлять картинку не получается?)
26 марта 2020: Eugen.M : Стабильно тихо и спокойно )
25 марта 2020: Голодный : Я пришёл! :-) А как получилось картинку вставить? Я тоже так хочу!
25 марта 2020: Заноза : блин...анализ опций чата завершен: редавктирование не работает. Удаление не фурычит. Будьте внимательны. конда пишете. Можете попалиться...как я))
25 марта 2020: Заноза : парень с обнадеживающим ником ГОЛОДНЫЙ!! прийди-увеличь активность посетителей Пентагона!!
5 марта 2020: Заноза : Yura, smile-29 horovod
3 марта 2020: Yura : smile-27 do
3 марта 2020: Yura : Заноза, smile-31
1 марта 2020: Заноза : leka, smile-03 да понятно! я про активное общение на форуме огромной кучи народа говорю!) Даже Серега на начальных стадиях шутил и отрывался оч даже зажигательно)
1 марта 2020: leka : В основном мы и дружим, некоторые только отвалились
Только зарегистрированные посетители могут писать в чате.

•   Кременчуг » Культура » СЕРГІЙ ЖАДАН. ІНЖЕНЕРИНГ ЧАСУ 


 
     

СЕРГІЙ ЖАДАН. ІНЖЕНЕРИНГ ЧАСУ

     
23-03-2015, 10:12: Культура
Поделись новостью с друзьями на:

СЕРГІЙ ЖАДАН. ІНЖЕНЕРИНГ ЧАСУ

Неопублікована до цього дня розмова з відомим письменником Сергієм Жаданом, володарем не однієї престижної європейської літературної премії, любителя кріпкого слівця у власних романах, та виключно там, де це доречно, а доречно це, за сюжетних обставин, майже скрізь.. відбулася незадовго до початку Євромайдану та подій Революції Гідності, що вже стали історією нашого народу. Символічно, що ця розмова із Жаданом, котрий має особистісну й авторську суспільно-політичну місію вічно протистояти «браткові-режиму» й сестрі його «системі», передзнаменувала ті криваві й болючі для українців події, що сталися буквально за нею у слід і де Жадан активно приймав участь в харківському Євромайдані, отримавши на горіхи. Його світлини із закривавленим обличчям у компанії правоохоронців, що травму власне і нанесли, розганяючи мирних проєвропейськи налаштованих містян Харкова «палицями по голові», одразу ж облетіли всі медіа-ресурси країни.

«Свобода – це вибір, за вибір постійно платити», – сказав у наведеній нижче розмові геній сучасної української літератури, і, як властиво геніям, передрік відповідальність народу, яку він наразі втомлюється нести за власний вибір. Письменник і сьогодні залишається актуальним в цих словах.

Жадан пише і говорить про складні речі дуже простою і дохідливою мовою пересічного хлопця, котрий шукає кращої долі серед обездолених варіантів розвитку українського сьогодення, починаючи з історичного і безнадійно темного моменту післярадянської перебудови, кінець кінцем включаючи вже і наш із вами буремний час.

Певно що Сергій Жадан нині більше відомий закордоном, у Німеччині чи Польші, ніж на батьківщині, хоча тут живе тьма тьмуща його фанів та літературних прихильників і наслідувачів. Жадан і є той самий пророк, котрого завжди не вистачає на батьківщині.

СЕРГІЙ ЖАДАН. ІНЖЕНЕРИНГ ЧАСУСЕРГІЙ ЖАДАН. ІНЖЕНЕРИНГ ЧАСУСЕРГІЙ ЖАДАН. ІНЖЕНЕРИНГ ЧАСУ

05.11.2013 р. Кременчук. Частина перша..

Перед собою я побачила чоловіка, на вигляд молодшого за свій вік. Попри прозорий відтінок осіннього неба, проникливий глибокий погляд вітає так, нібито вже не вперше. Заговорив. Негучно і впевнено. Слова та нахил голови відображають обґрунтованість внутрішньої позиції. Має місце безапеляційне вміння переконувати у власній правоті силою аргументації, енергетики та лаконічними жестами рук. Такі люди транслюють відчуття істини.

З українським письменником Сергієм Жаданом вдалося зустрітися під час його приїзду до Кременчука у форматі фестивалю «Чучупак». Автор текстів, у тому числі і поетичних, заповзявся виконувати власні твори під музичний супровід харківського ска-панкового гурту «Собаки у космосі», і тепер прямо зі сцени несе в маси дух свободи. А ще провокує на запитання, якщо не до системи, то в першу чергу до самих себе. Питання те одвічне і досить складне, але варто того, щоб на його предмет поміркувати. Хто за кожного з нас вирішує нашу долю? Хто вирішує наш шлях, - ми самі чи хтось

у кабінеті нагорі? Як то кажуть, в одному флаконі і філософія, і живе повсякдення українського суспільства, як зріз історії, котру ми проживаємо, часто не усвідомлюючи. Для того до нашого життя і приходять такі ось люди, запалені зсередини вогнем розуму та мети. Коли починаєш взаємодіяти з ними, робиться зрозумілим, саме тут і зараз відбувається наша з вами країна, майбутнє, культура, народ.

Ольга Смірнова: Спускаючись із філософії у побут, якось саме собою спливає питання: а чи варто мислити літературою про політику і чи ставить перед собою такі задачі сучасний автор-інтелектуал?

Сергій Жадан: Є мистецькі речі, які просто резонують із тим, що відбувається в суспільстві. А є такі, котрі не резонують. І не можна однозначно сказати, що перші добрі, а другі погані лише через той резонанс. Я пишу не від розуму, бо саме це й була б політика. Її, в цілому, можна знайти будь де, навіть у селінджерівському «Над прірвою в житі». Я намагаюсь писати з легень, на рівні «вдиху-видиху». Щодня документую якісь речі, котрі чую на вулиці, адже це для мене надзвичайно важливо. Важливіше, ніж промови опозиційних політиків, бо взято з життя людей. Розумієш, я письменник і пишу про те, що бачу. Скажімо, в місті почалася якась нова забудова. Я знаю, що за цим стоїть, які діють політичні, фінансові і соціальні механізми. Ось це – цікаво. Мені важливо співпереживати, взаємодіяти з тим, що викликає живі й справжні емоції. Я вважаю, що саме про такі речі варто говорити.

Хоч загалом, це не єдиний можливий літературний механізм, звісно.

Ольга Смірнова: Цей натуралізм здорово відчувається в твоїй творчості.

Сергій Жадан: Знаєш, дуже просто вдатися у якийсь політичний бік, вибравши одну із позицій, та цікавіше за всім спостерігати трішки збоку. Мені завжди подобалось відслідковувати процеси, що відбуваються в суспільстві. Адже природні зміни політичних ладів залишають по собі позначки на людях, немов на деревах. Як кола часу. Хоча в суспільстві час – це не політичні лідери, напевно. Це ті самі люди, котрі обирають тих чи інших політиків.

Ольга Смірнова: Музичний проект, який ти реалізовуєш разом із «Собаками в космосі».. – що він для тебе?

Сергій Жадан: Це можливість надати поезії додаткових можливостей – можливостей прямої дії, безпосереднього впливу. Це як різниця між книжковою графікою й плакатною технікою. Ось із «Собаками» - це плакатна техніка.

Ольга Смірнова: Як ти розумієш категорію свободи?

Сергій Жадан: Свобода – це максимум відповідальності при мінімумі можливостей. Але ніяк не навпаки. Свобода – це вибір, за вибір постійно платити.

Ольга Смірнова: Як її виховати? Як розвивати усвідомлення того, що це - я і моє? З чого слід починати?

Сергій Жадан: З хороших книжок і доброї музики. Насправді, не зовсім коректно звинувачувати людей у тому, що вони чогось не розуміють чи не мають, адже всі вони різні. Ми лише живемо в одному просторі.

Ольга Смірнова: Ти жив у Відні, Берліні, Варшаві. Чи не було думки лишитися за кордоном назавжди?

Сергій Жадан: Та ні. Тут я вдома. Слово «комфортно» тут не може бути доречним, бо не можна почуватися комфортно там, де ти не погоджуєшся з багатьма речами, проти них доводиться протестувати і внутрішньо, і зовнішньо. Але мені тут прийнятно. Тут я на своєму місці, з усіма негараздами й мінусами. Я ніколи не думав про можливість еміграції.

Липень 2014 року. Черкаси. Частина друга..

Сергій Жадан, культовий український письменник, перекладач, громадський діяч, твори якого перекладено на тринадцять мов світу, в тому числі польську та німецьку, в особистому коментарі журналісту нашого видання висвітлив ставлення Європи до ситуації в Україні через «вікна» європейських ЗМІ. «Я коротко та максимально суб’єктивно сформулюю власні враження щодо європейських ЗМІ. Взимку-навесні в Польщі та Німеччині всі вони освітлювали події в Україні хоч і неоднозначно (для німців це був, великою мірою, "майдан Кличка"), проте широко. Сьогодні ж ця хвиля медіа-інтересу спала. Що й не дивно - війна швидко набридає. Тим більше, воюють зараз не лише у нас. Поляки, щоправда, певною мірою продовжували висвітлювати події в Україні, а от Німеччина останнім часом, підозрюю, більше цікавилася футболом. Медіа-світ цинічний і позбавлений сентиментальності. Не варто чекати від нього нічого особливого. За великим рахунком, ЗМІ віддзеркалюють позицію влади на місцях - якщо поляки хоч якось нас і надалі підтримують, то німці, за великим рахунком, вирішують свої бізнес-інтереси. Ми до цих інтересів не потрапляємо».

З тих пір, схоже, мало що змінилося і те, що тоді сказав Жадан, ми знову ж таки маємо змогу бачити вже сьогодні, перебуваючи тут, удома і нам для цього вже навіть не потрібно виїжджати за кордон та оцінювати ситуацію по тому, що і як друкують європейські чи світові таблоїди. Одвічне й умовне занепокоєння Європи, що вже встигло стати предметом насмішливого ставлення українців, і стримана реакція Євросоюзу та США щодо посилення економічних санкцій через зацікавленість у торговому союзі з Росією очевидні кожному патріоту, здатному до аналізу та спостережень. Жадан знову виявився правим, він знову залишається актуальним. Тож, рівняймося на думку Героїв та Геніїв України і не робімо помилок у висновках. А далі неодмінно буде..

З глибокою повагою до співрозмовника,
автор матеріалів журналіст та редактор
Ольга Смірнова
pentagon.in.ua

 Опубликовал: tosia   |   Просмотров: 1185   |   Комментарии (0)  |   Обсудить на форуме


html-cсылка на публикацию
BB-cсылка на публикацию
Прямая ссылка на публикацию

Вы зашли на сайт как гость.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем,
что-бы иметь возможность оставлять комментарии и пользоваться всеми службами портала.

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

     
Новости
     

Это актуально


Пульс города


Закон


Городская власть


Экономика Кременчуга


Политика


Криминал


Проишествия


Культурные события


Здоровье


Экология


Образование


Кременчуг спортивный


Полтавщина


Новости Украины


     
Последнее фото с форума
     

     
Управление фотоальбомами
     
Фотогалерея
Мои персональные альбомы
Создать новый альбом

Последнее фото
Альбом: ??????????
Автор: ????????


     
Актуальное на форуме
     
Мобилография - фото и видео на мобильный Вчера, 17:31 от kztu
бурение артезианских скважин  27 мая 2020 12:46 от ParkerTew
Наука и Смысл Жизни 22 мая 2020 03:21 от Nwczion
Мысли вслух или о чём ты сейчас думаешь!? 17 мая 2020 14:30 от Заноза
Консервируем... 6 мая 2020 10:20 от Asta
Карантин 5 мая 2020 15:14 от Заноза
Как я провел уикенд 8 апреля 2020 23:17 от vayn
Каша 25 марта 2020 13:27 от Заноза
позыв на форумовку 21 марта 2020 15:20 от Заноза
Астрофотопроект: фотографируем космос 21 марта 2020 15:15 от Заноза
Выпечка 2 марта 2020 09:48 от Asta
Советы пикапера 1 марта 2020 19:46 от Заноза
Футбол в Кремне!!! Для болельщиков и местных футболистов 1 марта 2020 14:37 от Заноза
Как похудеть? 1 марта 2020 10:05 от Заноза
Прощенное воскресенье. 1 марта 2020 10:01 от Заноза
Вареники,галушки и прошие мучные вкусняшки. 29 февраля 2020 23:57 от Заноза
Те, кто нас лечит. 29 февраля 2020 23:55 от Tenechka
Весёлые картинки) 29 февраля 2020 23:22 от Заноза
Анекдотик... 29 февраля 2020 22:09 от Заноза
О джазе в Кременчуге и не только... 21 февраля 2020 15:00 от APPLE JAM
Школа фотографии 6 октября 2019 00:22 от Goncharenko-1
Где провести отпуск ? 13 сентября 2019 01:54 от Maladec
Салаты. 10 сентября 2019 10:03 от Asta
Вибираємо велосипед 24 августа 2019 19:40 от Maladec
Владимир Шебзухов Стихи о детях и для детей 10 августа 2019 10:58 от zakko2009
Закуски 29 июля 2019 10:34 от Asta
Приглашаю в школу фотомоделей 27 мая 2019 21:15 от Goncharenko-1
Вопрос по айфону 24 апреля 2019 19:08 от Strateg
Мясные блюда 20 апреля 2019 08:36 от Tenechka
Пасхальные куличи/пасочки/пасхальные блюда... 1 апреля 2019 10:18 от Asta

     
ТОП "Спасибо!"
     
ruda98 (8967)
Shadow (6305)
Хомяк (5930)
Yara (5070)
kztu (5024)
КАЙ (4585)
Backfire (4138)
Заноза (3909)
Язычник (3901)