Старий Художній салон перестане бути соромом в центрі міста і перетвориться на актуальний мистецький простір вже сьогодні, 28 березня.
Багато років поспіль головний «Художній салон» Кременчука перебував у відверто занедбаному стані. Тож, поряд з його вицвітшою й час від час підмалювуваною вивіскою, над побитими та заклеєними «ізолєнтою» вікнами, доречно було би почепити інший характерний напис «Пострадянський застой». І невідомо скільки би ще часу довелося чекати проросійськи зорієнтованому суспільству, перш ніж щось для цього художнього салону змінилося б. Якби не курс на Європу. Завдяки останньому, європейські гранти стали доступнішими і ближчими для українського суспільства, в тому числі і в мистецькій сфері. Кременчужани можуть видихнути з полегшенням, цього разу наше місто не обійшов вже черговий для України єврогрант, наразі наданий на реабілітацію та адаптацію під потреби сучасного культурного життя старих радянських приміщень, без зміни їхнього першочергового призначення. Такі оновлені площадки, отримавши нове обличчя та додаткову функціональність, як раз і матимуть на меті поширення тенденцій сучасної культури, так би мовити, в народі. Подібні трансформації проходять у форматі європейського партнерського міжнародного проекту «Трансформери», що в свою чергу триває в рамках програми Міжнародного проекту «Тандем». Здійснити оновлення Художнього салону Кременчука, що знаходиться в самому центрі міста, за адресою Пушкінський бульвар,7, де й можна буде подивитись та оцінити зміни вже сьогодні після 16, вдалося всього лише за 300 євро. Насправді, повна сума гранту склала 5 тисяч євро, втім більшість витрат, за словами чиновниці міськвиконкому та куратора даного проекту з української сторони Ірини Кац, пішло на творчі зустрічі та семінари, про які, щоправда, журналісту нічого не відомо. Європейською стороною, що люб’язно надала нам цього гранта, стала дружня Бельгія та її художники. Останні ж, попри вже відзначену програму дій в рамках єврогранту, разом із місцевими художниками майже за два тижні мають створити ще два арт-об’єкти. Ті, нібито, «виростуть» на базі МПК та палацу культури імені Котлова. В реалізації ж проекту по реконструкції художнього салону задіяні урбан-куратори, і це молоді столичні архитерктори-початківці. «Головне не гроші, головне – люди!» - говорить Ірина Кац. І з нею не можна не погодитись, звісно, враховуючи той факт, що подібна філософія все ж таки мусить підкріплюватись грошима. На презентації оновленого Художнього салону сьогодні, 28 березня, в суботу, запрошено всіх небайдужих до мистецтва містян. Тут гостей, за словами директора салону Валентини Крамаренко, зустрінуть ді-джей Макс Новіков та автор дизайнерських меблів, котрі будуть представлені в салоні цього дня, Дмитро Парєнков. Директорка центрального міського «Художнього салону» також наголосила на тому, що жодна політична сила не мала відношення до спонсорування його архітектурно-творчої трансформації. Воно й зрозуміло, навіщо ж мати справу із надокучливими політсилами, коли є гранти! П.С.: А тут все може бути значно цікавіше. Побачити би звіт по витратам, але ж хто нам їх покаже!
Вы зашли на сайт как гость. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем, что-бы иметь возможность оставлять комментарии и пользоваться всеми службами портала.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.