Регистрация
логин :
пароль :
    
Напомнить пароль?    


22 сентября 2021: Хомяк : Ладно...Всем пока. Тут по ходу делать нечего.
22 сентября 2021: Хомяк : Да нет. Скоро Новый год...
10 марта 2021: Язычник : Ну шо, к майофкє готуймося?! :)
31 января 2021: Голодный : С новым, 2022, годом! smile-17
29 июня 2020: Faza : smile-55
9 июня 2020: Заноза : smile-44
28 мая 2020: kztu : smile-17
5 мая 2020: Заноза : блин..сама себе написала! Персонка, это лично тебе..так сказать ПЕРСОНАЛЬНО!))
5 мая 2020: Заноза : Заноза,не дадим вымереть динозавру!
4 мая 2020: Голодный : Персончик, приветик! :-)
3 мая 2020: Заноза : PERSONA_GRATA,есть...раз в неделю
29 апреля 2020: PERSONA_GRATA : Тут есть кто живой ?
29 апреля 2020: PERSONA_GRATA : horovod
29 апреля 2020: PERSONA_GRATA : Всем приветик !
14 апреля 2020: vayn : Заноза,хгвчит да
13 апреля 2020: Заноза : vayn,не переживай. у нас у всех такая несудьба. Пентагон умирает)
11 апреля 2020: vayn : Видно не судьба -не Даёт закачать
11 апреля 2020: vayn : Заноза,напомни
8 апреля 2020: Заноза : vayn, привет, дорогой!А фотки в твои так и закачались
8 апреля 2020: vayn : привет землякам!
26 марта 2020: Заноза : фух. Устала..читать снизу вверх чат..а то картинка не вставится)
26 марта 2020: Заноза : жмешь Ввод один раз, потом второй раз ( будет уточняться по какой стороне поста тебе ее изобразить) и отправляешь)
26 марта 2020: Заноза : ищешь в сообщении иконку КАРТИНКА, жмешь, открывается окошко, туда заталкиваешь свой адрес
26 марта 2020: Заноза : открываешь картинку. Жмыкаешь " сохранить адрес картинки, бегом возвращаешься на пентагон, пока адрес не остыл
26 марта 2020: Заноза : Голодный,ща пару картофельных удобрений удалю на форуме и расскажу как вставлять
26 марта 2020: Заноза : Eugen.M,ты живой? Женился, детей наделал?)
26 марта 2020: Заноза : Голодный,вставлять картинку не получается?)
26 марта 2020: Eugen.M : Стабильно тихо и спокойно )
25 марта 2020: Голодный : Я пришёл! :-) А как получилось картинку вставить? Я тоже так хочу!
25 марта 2020: Заноза : блин...анализ опций чата завершен: редавктирование не работает. Удаление не фурычит. Будьте внимательны. конда пишете. Можете попалиться...как я))
Только зарегистрированные посетители могут писать в чате.

•   Кременчуг » Культура » Новела "Сон" 


 
     

Новела "Сон"

     
1-08-2015, 15:42: Культура
Поделись новостью с друзьями на:

Новела "Сон"

Вечір відпочинку, що визрівав на «многострунній» музиці та голосистих піснях, замішаних у яснобарвному стрекоті райдужних прожекторів «котився» за своїм сценарієм. Час неначе цибенів. Краса святкового вечора, яка підсилювала гармонію внутрішніх стихій усередині людини, у багатьох його учасників підкреслювала особливий романтичний настрій: і в райдугах-веселках, що виблискували на всьому просторі зали, і в журавлях-веселиках, голоси яких чулися з усіх потужних динаміків, вертали натхненність серцю і лицю кожного з гостей, надихали на спокій, любов і добро.

Після виснажливого танцю, в ритмах якого Катерина з Мариною перебували разом із чималою групою молодих відвідувачів розважального комплексу «Росяниця», дівчата сіли перепочити. Розпашілим і веселим, а водночас й знудженим в повсякденній роботі за прекрасним відпочинком, їм так гарно сиділося у затишному місці! Та хіба втримаєшся, коли від святковості атмосфери відбілюється обличчя й роміниться чоло, а магічні ритми музики піднімають тебе аж до небес! Залишивши сумочки на своїх місцях, вони на декілька хвилин знову поринули у звабливий світ танців, де відвели душу на всю широчінь. Коли ж повернулися на місце… радість згасла, аж потягнуло жили, – сумки зникли так само швидко, як і їх одинока сусідка, що лишалася сидіти на місці. Думки галопом скакали врізнобіч, а їх серця вистукували так, що було чутно аж небесам!

Хтось порадив звернутися до охоронців закладу. Досвідчені хлопці враз прорахували ситуацію й визначили першочергові кроки, за якими мали діяти в ущільненому часі.

…Елеонора Марцинківська, в’юнка постать з очима-угорками, повитими блакитним туманцем, давно шукала легкої поживи за чужий рахунок. Зманіжене, але хитре й хапужисте дитя своїх батьків, вона і цього разу розраховувала сухою вийти із води. Зайшовши до танцювального залу, дівчина, очі якої стежили за своїми жертвами із самого початку їх появи в приміщенні «Росяниці» чітко визначилася: «Візьму спочатку сумочки, а заволодівши номерками, – привласню й шуби».

Ось вона притьмом опинилася внизу. Недбало швиргонувши номерок у бік гардеробниці, дівиця поправила ворушкі груденята, оглянула мов кунжутом присмачені щічки й стала стежити за її рухами. Вся в гордовитому чеканні, Елеонора подумки молилася за благополучний кінець спритної справи, що міцно угніздилася в її молодій кебеті. Однак час спливав, а служителька гардеробної кімнати все не з’являлася. «Клята баба, ну, де ти там линдаєш?», – з хижим усміхом у розрізі уст зашепотіла вогнеока струнка спокусниця. Душа її сволоточила, наливалася ненавистю до навколишнього світу, від чого аж дрижала й трусилася; від передчуття того, що може проковтнути гливку галушку, дівчина відчула як її нутрощі деморалізувалися, а глибоко-глибоко, як черв’як у яблуці, щось точило і точило зсередини, муляло, сіпало й рвало руками якоїсь обліжної облуди, що тлумила все тіло.

Елеонора шубовснулась із головою у згадки аж на денце плетених долонь, що стискали її сумку. Розджохана Духом Страху, дівчина, обличчя якої було змореним, а з очей почала струменіти зачаєна жура, ярилася, лютувала, шаленіла, але мусила чекати.
Однак іще лебеділа надія на здійснення лукавого задуму, ще вишумовували в ній думки:
«Тільки вхопити б одяг, тільки встигнути б, не завалитися, не проколотися…»

Аж ось і гардеробниця. Глянула в очі – ударила неначе! Стала ближче, й упівока глянувши на східці, якими вже спускалися охоронці, зумисно ушкварила: «Не можу я видати одяг, не ваш він… Ось номерок, візьміть назад».

Часу, який свідомо «змарнувала» баба Галя, цілком вистачило, аби подати сигнал охоронцям, які миттєво опинилися обіруч юної злодюжки. Шукаючи між руїн совісті спасенну дорогу, Елеонора шукала щось таке, схоже на психологічний перемикач, аби знайти можливість бодай думками перенестися в іншу реальність. Обличчя дівчини покрив нервовий усміх, а в її серці гостро шпульнуло, затим жигнуло, запекло, й кружала заскакали в очах. Відсунувши панічно номерок від себе, дівчина вдала, що нібито його знайшла й гардеробниці подала помилково; шукаючи тремтливими руками зпосеред дрібного манаття саме свій номерок, вона дістала з сумки інший, але, завважте, також… чужий. Її розум укляк над зловісним розломом: в умі така плетениця плететься, що й сама не могла собі розчовпати! Чорти, і чортики, й чортята – все змішалося в її голові. На якусь мить у її серці здригнувся жаль, який згодом стишився на порваній струні. Закатована й замордована злолихою зловолею, дівчина враз збіліла у сніг, обезволіло плуталися-блукали самі в собі мислі: «Куди ж мені тепер?» В її очах сірів болючий щем. Вона відчула, як незмигне око часу-шахраю навтішалося над її долею, кігтиком до крові шкребло по серцю, нипало усім тілом до найменшого його закутка, повільно, але до жаскості оволодіваючи ним. Перегодом в душу дівчини поселилася пустеля, в якій десь на самому дні озвався скрадливий голос світломиті, котрий спонукав до самокаторги, що вигойдувалася на нестійких терезах… між Всевишнім і Сатаною.

За мить якось несподівано і неначе логічно-самосуперечливо десь із закамарків пам’яті – немовби через темряви густу печаль – випливло якесь видиво, що сторожко взялося втишувати біль в божевільній голові Елеонори – мов небесна вода пройшла крізь неї. Стих давній біль, колишній гнів погас, а навзамін їм з’явився пучок ледь помітного світла, яке таки спромоглося закрити лукавство й зло. І ось перед нами постали допитливі, довірливі, іскристі… ясно-сині дівочі очі, в яких читалося каяття, яке спочатку йшло на поклик, наосліп, а згодом, немовби у срібнім сяйві ранкового сонця, з жайворонковим співом у грудях, пробудило щемливі почуття дівчини. Якась невидима сила підняла з дна її душі щось таке щемке, болюче, невтолиме, що його ні погасити, ні залишити в собі.
Ще мить і душа її протяжно схлипнула, а тоді зарокотала, задзвеніла, загуділа, засурмила сурмою й долаючи п’янку захмарну відстань, полетіла на білих крилах рушників на голос Неба. То був багатий на любов голос Всевишнього, фантастичний зоресвіт великої і доброї душі якого владно кликав її у височінь.

Вона спала в залитій весняним сонцем кімнаті на світлій та чистій, із дивними-предивними пахощам, білизні. Двері до кімнати тихо відчинилися. Від доторку маминої руки дівчина журно зойкнула й рвучко підхопилася. Прийшовши до тями, Елеонора відчула, як пожежилося її серце. Завжди бадьора, а тепер сіра, з болючими й сповненими тривоги, її очі горіли як у пропасниці.

– Що трапилося, доню? – запитала мати, пронизливо вдивляючись у її вродливе й пещене обличчя. Ануж-бо, розповідай, нічого не приховуй.

Запала мовчанка. Раптом уста Елеонори зламалися й вродливиця забилася у плачі.

– Навколо мене цілісіньку ніч колобродила якась чортівня… Ця стоока й стосила потвора сіяла в моїй душі бентежний смуток і журбу, пекучий біль і страх…аж поки…

З її вуст злітали слова тривоги, зболеності, докору. Вона на мить притихла, а тоді знову в душі Елеонори щось стріпонулося, й дівчина викрикнула:

– Так це ж був СОН! С-О-Н!! С-О-О-О-Н!!!


Федір Чужа
Кременчук. 2013 рік
pentagon.in.ua

 Опубликовал: strelok_olga   |   Просмотров: 1365   |   Комментарии (0)  |   Обсудить на форуме


html-cсылка на публикацию
BB-cсылка на публикацию
Прямая ссылка на публикацию

Вы зашли на сайт как гость.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем,
что-бы иметь возможность оставлять комментарии и пользоваться всеми службами портала.

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

     
Новости
     

Это актуально


Пульс города


Закон


Городская власть


Экономика Кременчуга


Политика


Криминал


Проишествия


Культурные события


Здоровье


Экология


Образование


Кременчуг спортивный


Полтавщина


Новости Украины


     
Последнее фото с форума
     

     
Управление фотоальбомами
     
Фотогалерея
Мои персональные альбомы
Создать новый альбом

Последнее фото
Альбом: ??????????
Автор: ????????


     
Актуальное на форуме
     
фунгициды для роз  18 октября 2021 02:46 от agrohimxgf
мочевина купить минск  17 октября 2021 19:44 от agrohimxgf
Салаты. 17 октября 2021 16:34 от Asta
Анекдотик... 14 октября 2021 21:28 от avaidoslonodo
веб дизайн  5 октября 2021 11:14 от rentdresivf
дизайн сайта в фотошопе  5 октября 2021 10:36 от Warriornug
Наука и Смысл Жизни 5 октября 2021 06:09 от Nwczion
снпч epson expression home xp  5 октября 2021 03:42 от rentdresshu
комплексный аудит сайта  4 октября 2021 22:47 от Warriornug
чернила снпч  4 октября 2021 21:41 от rentdresivf
заказать дизайн сайта  4 октября 2021 20:48 от Warriornug
ремонт принтеров с выездом  4 октября 2021 13:41 от rentdresshu
заправка цветных картриджей hp  4 октября 2021 08:58 от Warriornug
заправка картриджа phaser  4 октября 2021 08:05 от rentdresivf
картридж снпч epson  4 октября 2021 07:28 от Warriornug
заправка картриджей samsung  4 октября 2021 01:02 от rentdresshu
разработка сайтов веб дизайн  3 октября 2021 20:20 от Warriornug
seo оптимизация раскрутка сайта  3 октября 2021 19:27 от rentdresivf
техническое обслуживание принтеров  3 октября 2021 18:49 от Warriornug
заправка цветных принтеров  3 октября 2021 12:08 от rentdresshu
лазерный принтер заправка  3 октября 2021 07:26 от Warriornug
заказать оптимизацию сайта  3 октября 2021 06:34 от rentdresivf
веб разработка создание сайтов  3 октября 2021 05:58 от Warriornug
xerox phaser картридж  2 октября 2021 23:34 от rentdresshu
мастер по ремонту компьютеров  2 октября 2021 18:47 от Warriornug
сео оптимизация сайта  2 октября 2021 17:56 от rentdresivf
чернила снпч  2 октября 2021 17:20 от Warriornug
селитра  28 сентября 2021 07:06 от agrohimxgf
удобрение подкормка растений  27 сентября 2021 22:31 от agrohimxgf
удобрения для рассады  27 сентября 2021 12:34 от agrohimxgf

     
ТОП "Спасибо!"
     
ruda98 (8967)
Shadow (6305)
Хомяк (5930)
Yara (5070)
kztu (5024)
КАЙ (4585)
Backfire (4138)
Заноза (3910)
Язычник (3901)