Авторська думка: як відрізнити популізм від реальних планів втілювати зміни на краще, і ким у світлі цих питань є діючий нардеп Сергій Каплін?
Що більше ходиш по землі, то більше й більше переконуєшся: життя в стократ загадковіше й складніше за всі наші уявлення про нього. Ніби і разом йдемо до світлої мети, але чомусь усі усім чужі. Тільки-но назвали дату виборів до місцевих рад, як з усіх усюд – наче проліски навесні – вилізли «спасителі» нації: царі примар збирають рать. Авжеж, згадали про народ, без голосів якого ну ніяк не станеш депутатом. Завчасно, але поки що дещо інформаційно завуальовані, зарясніли пишні, з кольоровими фотографіями білборди, з’явилися ятки, в яких безкоштовно роздають газети й гасла, де нові й старі герої дня сьогоднішнього знову хмелять голови виборцю: водять по колу, з якого не видно виходу.
Проект «Декларатор» звітує про 2 місяці своєї діяльності.
Нагадуємо: ми збираємо декларації міських депутатів та керівників комунальних (бюджетних) підприємств. Основна мета: відстояти право виборців на отримання інформації від депутатів та домогтися підзвітністі влади громаді. Що ми зробили? Розіслали листи у Полтавську обласну та Кременчуцьку міську ради, на місця роботи депутатів та керівникам комунальних підприємств. Що ми запитували? Декларації депутатів, які повинні зберігатися у міськраді чи облраді (якщо депутат – підприємець або пенсіонер) чи за місцемроботи депутата.
Вранішній мітинг, ініційований провладною компанією Холод-Калашник-Головач-Шаповалов, проведений сьогодні з метою вкотре «припинити будівництво БГЗК», мав характерні риси політичної піар-акції
Голосні гасла на задану тему починають лунати щораз, як тільки на дворі близиться пора чергових виборів, чи то парламентських, чи то місцевих. У минулій кампанії, торік, кандидат у нардепи Сергій Перепел активно маніпулював свідомістю мас, розігруючи саме цю карту. Однак забудову Біланівського гірничо-збагачувального комбінату, як і його політичний соратник і діючий нардеп Сергій Каплін, Перепел спинити не зміг. Та власне, і не намагався, сам того не підозрюючи, передавши естафету використання бренду «небезпечного будівництва» іншим. Тепер вже місцеві політсили із відчутним задоволенням продовжують маніпулювати даним питанням, відчайдушно намагаючись заробити додаткові «чорні» бали на цій темі.
Вчора у кременчуцькому просвітницькому центрі «Просторі ідей» відбулася презентація надважливого для суспільства, що перебуває на етапі трансформації та шляху боротьби з корупцією, проекту. Його координатором виступила журналіст Лариса Гориславець. «Декларатор Кременчука» – назва цього проекту. Його мета – оприлюднення та аналіз податкових декларацій можновладців, які згідно нового антикорупційного закону, прийнятого нещодавно, повинні оприлюднити свої доходи та доходи своїх найближчих родичів. Близько мільйона осіб підпадає під цей Закон, і це судді, прокурори, депутати та чиновники всіх рівнів. Проект «Декларатор» є всеукраїнським і Кременчук, одне з міст, що долучилося до нього. Він організований за підтримки Міністерства закордонних справ Данії та Програми розвитку ООН. Метою проекту також є плідна співпраця з журналістами, котрі мають стати рупорами і сповіщати суспільство щодо висновків роботи Декларатора. Останні ж з’являтимуться в Інтернет-мережі на платформі проекту. - Ми прагнемо надати людям можливість побачити прозорість чи не прозорість позиції того чи іншого чиновника чи кандидата в депутати. Адже, бажання чи небажання оприлюднювати власні доходи – це позиція, гідна поваги. Але кожна з них певним чином характеризує того, хто обирає, як саме вести стосунки із суспільством. Політик, котрий приховує свої доходи, повинен бути упізнаваним. Народ має знати, за кого саме він голосує і як ці люди поводяться з ним - чи чесні вони, чи, може, навпаки, їм є що приховувати. Ми даємо людям можливість це побачити. Ми ні від кого не залежимо, наші партнери – міжнародні організації, тобто ніхто в Україні не може сказати, що ми працюємо «під когось», - прокоментував ситуацію керівник КПЦ «Євроклуб», на базі котрого відбулася дана зустріч кураторів проекту та представників ЗМІ.
15 червня на засіданні фракції БПП Петро Порошенко переконував депутатів, що рішення про звільнення Голови СБУ Валентина Наливайченка, яке єдине обговорювалося на цьому засіданні, попередньо було узгоджене із західними партнерами, які довгий час не розуміли намагання президента змінити керівника СБУ. - Восени на нас чекають великі ризики і виклики. Наливайченко краще бути головою служби зовнішньої розвідки, – говорив Порошенко депутатам своєї фракції. Імена можливих наступників Наливайченка депутати не почули, однак це має бути людина, максимально лояльна до Порошенка. За інформацією «Української правди» очолити відомство може або нинішній перший заступник Наливайченка Василь Грицак або заступник голови Адміністрації президента Андрій Таранов. Валентин Наливайченко в парламентському та чиновницькому колах здебільшого має стійку репутацію людини честі і слова, незатьмарену й необтяжену наклепами, кримінальними розборками, корупційними скандалами тощо, як це, нажаль,часто прийнято у нашій владі. Тож парламент відставку Наливайченка не підтримує своєю більшістю. Вона була ініційована Президентом. Останній як раз наполягає на тому, що діючого голову СБУ треба звільнити з посади, яку він наразі обіймає. Президент має право прийняття подібного рішення, втім у даній ситуації його ініціатива прибрати з поста людину, що діє на благо українського суспільства, виглядає дещо підозріло. Скидається на розправу, - подейкують в кулуарах влади. Тим більше, що вагомих підстав для такого звільнення, депутати не бачать.
Адвокати Кернеса висловили припущення щодо того, що у мітингувальників під будівлею суду може матися при собі зброя, через що обвинуваченого в екстреному порядку евакуювали з зали засідань. Це, за словами адвокатів, могло становити загрозу життю мера. Адвокати висловили думку, що мітингувальники, котрі вчора прийшли під суд і при собі дехто з них буцімто навіть мав вогнепальну зброю, нібито таким чином тиснули на суд. Протилежна ж сторона висловила цілком логічні припущення щодо цілеспрямованого затягнення справи адвокатами Кернеса саме у такий спосіб. Варто додати, що на процесі також був присутній екс-голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін.
Кулуарні та винесені на загальний огляд перевороти влади у місті так і не відбудуться, а чергова сесія міської ради пройде у запланованому порядку Вчора у Кременчуці відбулося засідання президії міської ради, яку очолив секретар міської ради Василь Івко. На засіданні дійшли висновку, що другу частину сесії міської ради, котру було перервано минулого разу, все ж таки об’єднають з наступною плановою сесією, що має відбутися вже 26 травня. На ній же вирішать усі невирішені досі питання попередньої сесії. Змінювати владу у місті в переддень виборів присутні також вбачили зайвим і наразі недоречним. Тому очікуваного провладного перевороту у Кременчуці не буде!
Передел власти, или попросту ее «деребан», в Кременчуге продолжается. Представители одного властного клана, а именно депутаты партии «Батьківщина», неистово сражаются с представителями другого, бывшей «Партії Регіонів», кто победит – предвидеть невозможно! Вчерашней сессии горсовета, многие ждали с интересом и, в то же время, опаской. Не прибегнут ли депутаты к членовредительству и рукоприкладству, в качестве излюбленных и уже весьма знакомых, в некоторой мере, даже отработанных приемов, в нелегкой борьбе за власть, которая все обостряется, и напряжение сверкает в наэлектризованном воздухе. Но вопреки ожиданиям многих, случилось нечто другое, «гвоздем программы» этой сессии стали «отстранения». Инструменты политического влияния на оппонентов обретают более широкую платформу действий. В борьбе за власть все средства и методы, вероятно, уместны и хороши! Сергея Перепелятника, которому и без того досталось от вице-мэра Геннадия Музыки, обвинившего телевизионщика в необъективной подаче городских новостей, и назвавшего первого «тварью», отстранили от исполнения обязанностей директора коммунальной Кременчугской ТРК. Следует заметить, что самого директора ТРК на сессионном заседании не было, так как он отсутствовал по уважительной причине, а именно, резкого ухудшения состояния здоровья. Так что нервишки, в преддверии грядущих осенних выборов мэра и внепланового переизбрания депутатского корпуса, шалят, знаете ли, у многих.
Чиновники ділять землі, що мали би належати кременчужанам, в тому числі і тим, що відслужили на східній лінії оборони нашої держави в АТО. Такі перерозподіли призводять до гучних скандалів, «оголених» місцевою пресою.
Відповідно до Закону України «Про очищення влади», в країні найближчим часом стартує довгоочікувана люстрація чиновників органів місцевого самоврядування, що, з-поміж інших, була однією з основних вимог Майдану під час Революції гідності.
Среди украинских городов с населением от 150 до 500 тысяч, Кременчуг разделил первое место вместе с Севастополем. Торжественная церемония награждения победителей конкурса состоялась вчера, 6 ноября, в Киеве.
Вчера, 3 февраля, кременчужане, живущее в округе № 12 выбирали себе депутата городского совета. На избирательные участки явилось 35, 32 % избирателей, зарегистрированных на этом округе. А это 2281 кременчужан из 6458, включенных в избирательные списки. Победил кандидат от ВО «Батькивщина» Сергей Вовк.
19 декабря 2012, в День Святого Николая, мечта одной кременчугской девушки - Дарьи Грушки, ученицы 11 лицея, воспитанницы музыкальной школы № 1 им. П.И. Чайковского о новой скрипке осуществилась. А помог ей в этом лично мэр Олег Бабаев.
Именно 2 января 2013 мэр Олег Бабаев планирует поздравить кременчугских мам, которые первыми родят малышей в новом году. Это уже стало в Кременчуге традицией, и мэр не собирается отступать от нее. Об этом он сообщил 29 ноября на открытии отремонтированного перинатального центра в Кременчугском городском роддоме.
Кременчугский городской совет объявил о сложении полномочий депутата городского совета Юрия Шаповалова, который стал народным депутатом Украины от Кременчугского избирательного округа. Заявление о сложении своих полномочий депутата горсовета господин Шаповалов написал еще на прошлой неделе и документ рассмотрели на последней сессии городского совета. Относительно дальнейших действий, то после официального утверждения отставки нардепа с поста депутата городского совета уже городская избирательная комиссия объявит о новых выборах. Округ, на котором можно баллотироваться, и о таком желании уже заявили отдельные представители политических партий, - это территория, прилегающая к городской детской больницы, педагогического училища и медицинского колледжа (ул. Чкалова, Павлова ...)